O masáži

Masáž patří k nejstarším léčebným prostředkům v historii. První záznamy o masáži pochází z Egypta, Číny, Indie a datují se až 5 000 let př.n.l. Masáž je formou doteku, který sám o sobě má přirozenou léčivou schopnost. Správně provedená masáž harmonizuje člověka jako celek. Přináší regeneraci pro tělo a relaxaci pro duši. Pravidelná masáž zmírňuje bolesti, příznivě působí na kůži a cévy, podporuje krevní oběh a tok lymfatického systému, celkově posiluje organismus a imunitu. Masáž zasahuje až do nitra naší bytosti, odstraňuje emoční a energetické bloky, eliminuje psychické napětí, stres a únavu, obnovuje energii a přináší pocit klidu a pohody.

 

Pravidelnou (udržovací) masáž se doporučuje absolvovat 1 x za 4-6 týdnů, v závislosti na individuálním zatížení organismu a vlastních potřebách klienta.

 

                                                                            Se svolením FreeDigitalPhotos.net


Před masáží

  • Minimálně 1 hod. před másáží nejezte a nepijte alkoholické nápoje. Naopak doplnění tekutin, v podobě vody nebo čaje , je vhodné.
  • Pokud tu možnost máte, osprchujte se teplou vodou, tím prokrvíte celé tělo a masážní oleje budou moci ještě lépe pronikat kůží. Před másáží obličeje se odličte.
  • Je vhodné odložit prstýnky, řetízky, hodinky, náramky a jiné ozdoby. Většina šperků je zhotovena z kovu, které ovlivňují energetický tok v těle.
  • Masáž obecně není vhodné absolvovat v případě silného nachlazení, chřipky, horečky, infekčního nebo zánětlivého onemocnění.

Po masáži

  • Pro zachování a prohloubení účinku je dobré počkat se sprchováním či koupelí minimálně 3 hodiny po ukončení masáže.
  • Nespěchejte s konzumací jídla a volte lehkou stravu. Velice důležité je doplnit tekutiny, proto vám po každé masáži servírujeme studený či teplý nápoj zdarma.